Dolce vita, Dél-Európa egy magyar lány szemével

Hogyan juthatunk el Rómába illt. Nápolyba a legolcsóbban és leggyorsabban? – 2.rész

REPÜLŐ

Véleményem szerint a repülő a legolcsóbb és leggyorsabb megoldás, amit választhatunk. Sok emberben él a régi elképzelés, hogy repülni csak drágán lehet, de ez nem mindig igaz. Személy szerint jöttem már haza Rómából 3000ftért. Mint minden utazási formánál fontos az időzítés. A repülő jegyek általában kedd tájékán a legolcsóbbak és általában az utazás előtt 21nappal. Ez alól kivételt képeznek az ünnepek, mert akkor a minél előbb, annál olcsóbb felállás az igaz. Több légitársaság közül választhatunk, pénztárcánkhoz mérten minden árkategóriában.

Ha pénzünk engedi utazhatunk például “Alitalia“-val Rómába közvetlenül, ha jól foglalunk olyan 35000ft oda-vissza, de az árak akár elmehetnek 100-120000ft-ig is. http://www.alitalia.com/hu_en/

Nápolyba 47000ft-nál kezdődnek az oda-vissza repülőjegyek és át is kell szállnunk Rómában. A reptéren, ha a repülőnk csak a turistaosztályra szól, de megengedhetjük magunknak, akkor 30 euróért (12éves korig 15euróért, 2év alatt ingyenes) pihenhetünk a légitársaság privát várótermében, ahol kedvünkre kóstolgathatjuk a legjobb olasz borokat és ételeket, miközben a Times-t lapozgatjuk. A várótermet talán az üzletemberek tudják legjobban kihasználni, mert van külön részleg, ahol a nyomtatótól a faxig minden szükséges megtalálható. 79-57904Lounge_sequenza

Ha nem tehetjük meg, hogy a kényelem szó jellemezze utazásunk minden percét, de szeretnénk világot látni, akkor se keseredjünk el, mert hál’ Istennek működnek fapados légitársaságok is. Budapestről közvetlenül repülhetünk az örök városba Wizzair-rel vagy  Ryanair-rel is, míg Nápolyba csak a Wizzair indít közvetlen járatokat. Minkét városba másfél óra az út. A légitársaságok hasonló árakkal csábítgatnak minket, általában megfigyelhető a kettőjük közötti versengés.

airplane-flying-hd-desktop-wallpaper

A Ryanairnél http://www.ryanair.com/hu/ előny, hogy nem kell a nagy kézipoggyászért(55x40x20cm) fizetni, sőt egy kis táskát(35 x 20 x 20 cm) is magunkkal vihetünk; a feladott poggyásznál kiválaszthatjuk, hogy 15 vagy 20 kg súlykorlátozással kívánjuk-e feladni a csomagot. A 15kg-os bőrönd 15-től 35euróba, a 20kg-os 25től 45euróba kerül, attól függően, hogy elő,-utó,-vagy főszezonban utazunk-e illt. hogy melyik országba. Ha ezt túllépjük, akkor kg-onként 3400ftot kell fizetnünk. Legfeljebb 2 poggyászt adhatunk fel, melyek súlya nem haladhatja meg összesen a 35kg-ot.

alps___view_from_the_airplane_window_by_bw_neelly-d5lcv4l

Ezzel szemben a Wizzair-nél http://wizzair.com/hu-HU/Search 6-ot is feladhatunk, melyek egyenként akár 32kg-osok is lehetnek. Itt nincs 15kg-os vagy 20kg-os ár, a 18kgosért ugyanannyit kell fizetni, mint a 32kg-osért. Ezt különösen akkor érdemes meggondolni, ha többedmagunkkal, családdal utazunk, esetleg Erasmusra megyünk ki. A Wizzair kínál még “Discount” klubtagságot évi 30 euróért, ami elsőre soknak tűnhet, de már 1,5 utaznál visszajön az ára, ha egyedül utazunk; ha többen, akkor már az első utazásnál. A tagság lényege, hogy egy évre szól, kiterjeszthető akár 10 főig és minden járat árából kapunk automatikusan 10-25eurónyi kedvezményt. Vegyünk a könnyebb érthetőség végett egy példát: Van egy pár aki június 19-én Nápolyba szeretne utazni és 26-án terveznek visszajönni. Discount nélkül: 19900ft/fő oda és 10990ft/fő vissza. Tehát együtt 61780ft-ot fizetnének és ebben nincs benne a KIS, ingyenes kézipoggyászon kívül semmi. Azonban, ha egyikük megváltja előbb 9000ft-ért a klubtagságot és csak utána veszi meg a repülőjegyeket, akkor 17090ft/fő oda és 8090ft/fő vissza, tehát együtt 50360ft, de a klubtagsággal együtt is csak 59360ft. Nem sokkal kevesebb, de ha egy éven belül újra utaznának, akkor már nem kell újra kifizetni a Discount-Clubot. Minél többen vagy többször utazunk, annál többet tudunk spórolni a tagsággal. Egy osztálykirándulás 2-3klubtagsággal tízezrekkel olcsóbban megúszható.

DSC00019

A Wizzair egyik szépséghibája, hogy itt csak a kis kézipoggyász(42 x 32 x 25cm) az ingyenes, a nagyért már 10-15eurót kell fizetnünk járatonként. Azonban érdemes szem előtt tartani, hogy itt a nagy nagyobb, mint a Ryanairnél: 56 x 45 x 25 cm. Ez azért fontos, mert ez az átlagos kézipoggyász méret és igen nehéz 55x40x20cm-s táskát venni. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy mit számít az az egy-két cm, sokat, pontosabban 50eurót irányonként!! Mert ha csak fél cm-rel is nagyobb, már nem fér bele az ellenőrző formába! A bőrönd vásárlásakor érdemes figyelni a kerekekre, kiálló részekre, mert azok is számítanak és nagyon sok embert láttam már kereket, fogantyút törni, csak hogy a végén a limit alatt maradjon.

fjv

Végül, de nem utolsó sorban szeretnék mindenkit felkészíteni, aki még nem utazott fapadossal, hogy a “váróterem” inkább hasonlít egy karánhoz, ahol állatokat tartanak, illt. az újabb járatokon kisebb a hely, de próbáljuk háborgás helyett arról az oldalról nézni, hogy ezek mind azért vannak, hogy olcsóbban repülhessünk és ha nagyon nem tetszik még mindig utazhatunk business classon, csak meg kell fizetni.

gigakontener

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!